Kup 'Krešimir Ćosić': Jolly JBS bolji od Zagreba za polufinale na Baldkinu

.

U drugoj polufinalnoj utakmici Kupa Krešimira Ćosića na Baldekinu košarkaši Jolly JBS-a pobijedili su Zagreb rezultatom 83:76. Bila je to poprilično drugačija utakmica od nedavne prvenstvene, Zagreb vrlo nezgodan, ali na kraju su se ipak radovali domaći igrači nakon što su u nastavku zaigrali puno bolju obranu.

Prvu dionicu košarkaši Zagreba dobivaju sa plus pet poena prednosti 30:25. Zanimljiva druga četvrtina u kojoj je Zagreb opet imao prednost, ali i povećao svoju agresivnost u obrani i sve manje dopuštao Jolly-JBS-u da dođe do šuta.  No Jolly JBS kreće sa svojom igrom i vraća se u utakmicu. Božić ubacuje jako važnu tricu za 41:48 u trenutku kad se Jolly JBS približio na samo 4 koša zaostatka. Scott pogađa tricu za 44:48 i rezultat s kojim se odlazi na odmor.

U trećoj dionici, odnosno u drugom dijelu treće četvrtine momčad Jolly JBS-a izgleda sasvim drugačije. Probudili su se i Zagrebu nametnuli svoju igru, a četvrtinu zaključuju s minimalnom prednošću 62:61.

U posljednjoj četvrtini gledali smo veliku borbenost i dramatičnost na parketu. Iako je Jolly imao prednost (76:71) četiri minute prije kraja, Zagreb se vraća na 76:73, no ne uspijeva protiv ekipe Jolly-ja koja je u posljednjim minutama imala iše snage, samopouzdanja, odlučnosti...sve što je bilo potrebno za pobjedu na Baldekinu.

Scott s 19 koševa bio je najefikasniji u redovima domaćina, 15 je dodao Bilinovac, 12 Novačić, a 11 Špralja.  Zagreb je predvodio Šibenčanin u njihovim redovima - Martin Junaković koji je 18 koševa (5 skokova).

U polufinalu Cedevita čeka pobjednika sutrašnjeg prvog četvrtfinala, dok će Jolly JBS na pobjednika utakmice GKK Šibenik – Cibona.

JOLLY JBS – ZAGREB 83:76 (25:30, 19:18, 18:13, 21:15)

Suci: Josip Radojković (Split), Martin Vulić (Zadar) i Gordan Terlević (Kastav)
JOLLY JBS: Scott 19, Penn 6, Klepo, Došen 5, Markulin 6, Marić 2, Bilinovac 15, Papac 4, Perković, Novačić 12, Brkić 3, Špralja 11. Trener: Ivan Velić.
ZAGREB: Majcunić 9, Junaković 18, Perić, Vitali 14, Vlaić 17, Božić 14, Marčinković 4, Ogrizović, Macner, Palokaj. Trener: Danijel Jusup.

PREDSTAVLJAMO NAŠU MOMČAD

LIVE: KK Jolly JBS - KK Cedevita 26.04.2017.
TABLICA PLAYOFF 2016/2017, sezona 2016/2017
# Momčad Br. utakmica Bodovi
1 KK Cedevita 1 0
2 KK Jolly JBS 1 1
8. memorijalni košarkaški turnir

.

Ovaj vikend 08. i 09 .04.2017. u   organizaciji košarkaškog kluba "Jolly JBS" odigran je 8. memorijalni košarkaški turnir "Josip Slamić Primo" za dječake rođene 2005 godine i mlađe. Nastupilo je šest ekipa, uz domaćina KK Jolly JBS, još su sudjelovali KK"Split", KK"Sonik Puntamika"(Zadar), KK"ABC"(Zadar), KK"Trogir" i KK"Alkar"(Sinj).

Za peto mjesto igrali su KK Jolly JBS - KK Alkar 41 : 42,

za treće mjesto KK Trogir - KK Split   72 : 37

i za prvo mjesto KK Sonik Puntamika - KK ABC    60 : 52.

Najbolji strijelac turnira Nino Kotrulja(KK ABC - Zadar)

MVP igrać turnira David Pavin (KK Sonik Puntamika)

Pehare i medalje podijelili su Anđelko Matov(šef omladinskog pogona KK JOLLY JBS) i trener Ivan Duvančić.