Jolly JBS i treći put ove sezone pobijedio Cibonu

.

Košarkaši Jolly JBS-a već treći put ove sezone upisali su pobjedu nad Cibonom. Trener Ivan Velić i njegovi igrači, i to bez ozlijeđenog Šime Špralje, priredili su još jedan veliki uspjeh i to nakon lošeg ulaska u utakmicu i čak 22 izgubljene lopte u 40 minuta igre. U neizvjesnoj završnici na Baldekinu slavili su pobjedu i to na krilima sjajnog Amerikanca Mikea Scotta koji je postigao 29 koševa.

Nakon dva poraza, Zadar i Zabok, košarkaši Jolly JBS-a vratili su se na pobjednički kolosijek. No, početak utakmice nije slutio takav rasplet. Jer loš je bio ulazak u igru domaćina. Cibona je povela 7:0, a trice Scotta i Penna sve do desete minute bili su jedini koševi. +11 (21:10) Zagrepčani su imali na kraju prve četvrtine. Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom  33:41.

Puno bolje igrali su Velićevi igrači u drugom poluvremenu. Scott je dobio pravu podršku, poentirali su Marić, Brkić, Markulin i u 26. minuti na semaforu svijetli 46:46. Gosti ponovno vode nakon dosuđene nesportske Papcu, a plus šest imaju i uoči četvrtine odluke (53:59).

Pet koševa zabija tada Došen, u novoj seriji je odlični Scott i u 34. minuti Jolly JBS po prvi put vodi (65:64). Joksimović tricom vraća prednost svojima, a na isti način odgovara Novačić.

Pokušali su Mulaomerovićevi igrači od poraza se spasiti brzim prekršajima, no, nisu se domaćini dali smesti, te su na kraju slavili još jednu, već treću pobjedu nad Cibonom ove sezone.

Čak 29 koševa postigao je Mike Scott, 12 je dodao Brkić, a deset Novačić.

JOLLY JBS – CIBONA 80:75 (10:21, 23:20, 20:18, 27:16)

Suci: Josip Radojković (Split), Martin Vulić (Zadar), Leo Roglić (Split)
Jolly JBS: Scott (29), Penn (9), Klepo, Došen (5), Markulin (6), Marić (4), Bilinovac (3), Papac (2), Perković, Novačić (10), Brkić (12). Trener: Ivan Velić.
Cibona: Reynolds (11), Uljarević, Šakić (12), Marinelli (2), Žorić (24), Ćorić, Bošnjak (2), Rozić (11), Sulejmanović, Slavica, Joksimović (6), Gospić (7). Trener: Damir Mulaomerović.

PREDSTAVLJAMO NAŠU MOMČAD

LIVE: KK Jolly JBS - KK Cedevita 26.04.2017.
TABLICA PLAYOFF 2016/2017, sezona 2016/2017
# Momčad Br. utakmica Bodovi
1 KK Cedevita 1 0
2 KK Jolly JBS 1 1
8. memorijalni košarkaški turnir

.

Ovaj vikend 08. i 09 .04.2017. u   organizaciji košarkaškog kluba "Jolly JBS" odigran je 8. memorijalni košarkaški turnir "Josip Slamić Primo" za dječake rođene 2005 godine i mlađe. Nastupilo je šest ekipa, uz domaćina KK Jolly JBS, još su sudjelovali KK"Split", KK"Sonik Puntamika"(Zadar), KK"ABC"(Zadar), KK"Trogir" i KK"Alkar"(Sinj).

Za peto mjesto igrali su KK Jolly JBS - KK Alkar 41 : 42,

za treće mjesto KK Trogir - KK Split   72 : 37

i za prvo mjesto KK Sonik Puntamika - KK ABC    60 : 52.

Najbolji strijelac turnira Nino Kotrulja(KK ABC - Zadar)

MVP igrać turnira David Pavin (KK Sonik Puntamika)

Pehare i medalje podijelili su Anđelko Matov(šef omladinskog pogona KK JOLLY JBS) i trener Ivan Duvančić.