Briljantna pobjeda protiv Splita

.

Split je na Baldekin stigao kao lider, sa šest uzastopnih pobjeda, no, kući se vraća teško poražen, ali i bez prve pozicije. Košarkaši Jolly JBS-a odigrali su briljantnu utakmicu unatoč velikim problemima s ozljedama, u potpunosti su 'razmontirali' lidera, nastavili niz neporaženosti u prvenstvenim utakmicama na domaćem terenu. Slavili su rezultatom 98:62.

Već od starta bila je to u potpunosti jednosmjerna utakmica. Na krilima raspoloženog Ivana Novačića poveli su domaći sa 17:8 u šestoj minuti, a već do kraja četvrtine prednost je narasla na 28:15.

Sjajan postotak šuta za Jolly JBS se nastavio i u drugoj četvrtini. Split, pak, bez koša gotovo pet punih minuta, pa domaćini bježe za 42:19. Razigrala se kompletna momčad, sijevalo je sa svih strana, a tek u 17. minuti Amerikanac Scott postigao je prvi koš (do tada je asistirao i razigravao suigrače) što dovoljno govori o raznovrsnosti u igri domaće momčadi.

Na odmor je Velićev sastav otišao s vodstvom od 25 koševa (54:29) uz odličan postotak šuta (73% za dva i 58% za tri). Raritetan je bio i omjer skokova u prvih 20 minuta: Jolly JBS je imao 18, a Split samo tri skoka.

Razigrani domaćini nastavili su odlično i u drugom poluvremenu. Zabijaju Brkić, Penn, Došen, Markulin i prednost je i više od 30 koševa (74:43). Rezultatom 76:45 ušlo se u zadnju dionicu igre, a tu je ponovno show imao Ivan Novačić. Zabijao je i iz nemogućih pozicija, te je kraj susreta dočekao s 29 koševa.

U pobjedi 98:62 osim Novačića, odlične su utakmice odradili i Došen (15 koševa, šest asistencija), Penn (14 koševa, pet skokova), Markulin (12 koševa, pet skokova), Scott (11 koševa, po šest skokova i asistencija), a velik obol pobjedi dali su i ostali igrači.

Pobjeda nad Splitom još je vrijednija kad se zna da je Jolly JBS već duže bez Špralje, zbog bolova u leđima nije igrao ni Bilinovac, a Brkića i Papca su uspjeli 'skrpati' za utakmicu.
Dva su kola do kraja regularnog dijela natjecanja, prije početka play-offa, a Jollyjevi protivnici su: Hermes Analitica na gostujućem terenu i Vrijednosnice Osijek na Baldekinu

JOLLY JBS – SPLIT 98:62 (28:15, 26:14, 22:16, 22:17)
Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 400
Suci: Siniša Herceg (Zabok), Tomislav Hordov (Zadar), Jelena Tomić (Zagreb)
JOLLY JBS: Scott 11, Penn 14, Klepo, Došen 15, Markulin 12, Marić 2, Bilinovac, Papac 9, Perković, Novačić 29, Brkić 6. Trener: Ivan Velić.
SPLIT: Subotić, Kalajžić 4, Kedžo 15, Rančić 7, Dijan, Najev 4, Jukić 8, Filipović 15, Galić 4, Širko 5. Trener: Ivica Skelin.

Izvor: sibenik.in

PREDSTAVLJAMO NAŠU MOMČAD

LIVE: KK Jolly JBS - KK VROS 23.04.2017.